Analisti i njohur paralajmëron goditjen e fortë që Lulzim Basha do i japë Sali Berishës: Ka kohë që e di këtë situatë…

Analisti Ben Andoni thotë se kreu i PD-së Lulzim Basha është përgatitur për t’u distancuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, pasi SHBA-ja e shpalli person “non grata” me akuzën e korrupsionit.
“Unë hyj personalisht tek ata që mendojnë se Basha është përgatitur për ta lëshuar Berisha, madje Basha si pak njerëz në Shqipëri, ka kohë që e di këtë situatë të Berishës”, tha ai për Euronews Albania.
Hap linkun re.klamues me poshte dhe ndiqni lajmin e plote

Nga ana tjetër, ai thekson se kërkesa e Berishës drejtuar sekretarit Blinken për të bërë publike provat dhe faktet, që sipas tyre e implikojnë në afera “korruptive” ngjasojnë me një betejë “gati të padukshme”, që i kalon kufijtë e politikës.
Hap linkun re.klamues me poshte dhe ndiqni lajmin e plote