Njëra moderatore e njohur dhe tjetra këngëtare, zbulohen emrat, ja kush janë disa nga personazhet e njohur që do shohim në Big Brother VIP

Big Brother VIP dhe pse nuk ka filluar akoma ka shkatuar mjaft zhurmë në mediat rozë. Të gjithë janë bërë kurioz për të zbuluar se cilët do të jenë personazhet vip që do të marrin pjesë në këtë format.Burime pranë “Panorama Plus” raporton se deri më tani janë konfirmuar si pjesëmarrës emra si moderatorja Hygerta Sako, këngëtarja Valbona Mema dhe ish-fituesi i Big Brother Vesel Kurtishaj.
Shtyp hapesiren re.klamuese me poshte dhe ndiqni lajmin e plote

Pak ditë më parë Eraldo Rexho zbuloi se po merret me parapërgatitjet e këtij projekti të madh ku theksoi se personazhet që do të jenë pjesë nuk do të jenë emrat më të lakuar të momentit duke përjashtuar konkurrentët e Përputhen.
Shtyp hapesiren re.klamuese me poshte dhe ndiqni lajmin e plote

Vesel Kurtishaj
Kjo deklaratë e tij ngjalli shumë kuriozitet megjithatë gazetari refuzoi të zbulonte emra. Koncepti i formatit “Big Brother” do të rikthehet në ekranin e “Top Channel” pas 4 vitesh, e si kurrë më parë, këtë herë banorët do të jenë personazhe të njohura VIP.