‘E ka me ashensor privat, gjigande’, dalin fotot nga shtëpia luksoze e Veliajt

Kjo është foto e shtëpisë ku jeton kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj. Një qytetar ka dërguar në Faxweb, një foto të pallatit ku duket banesa e Veliajt te zona e njohur si Kodra e Diellit. Qytetari thotë se është futur brenda shtëpisë dhe ajo është e pajisur me pishinë dhe me një bibliotekë gjigande.
Shtyp hapesiren re.klamuese me poshte dhe ndiqni pamjen e plote

Mesazhi i qytetarit:

Prsh faxweb po shihja protestën e Avdi Peposhit që po i shembet shpia, shihni shtëpinë që Erion Veliaj ka ne kodrën e djellit ,kam patur mundesin te futesha vetem nje herë brenda eshte, parajsë me nje biblotekë gjigande me pishina etj kurse shqiptareve po i le rrugeve. E ka me ashensor privat, sa hapet dera gjendesh në shtëpinë e tij.
Shtyp hapesiren re.klamuese me poshte dhe ndiqni pamjen e plote

Kujtojmë këtu se Erion Veliaj ka deklaruar se më parë ka shitur edhe fiq për të nxjerrë bukën e gojës, ndërsa tashmë jeton në një ndërtesë luksoze.