Vajza nuk e deshi se s’kishte shtëpi në Tiranë, përgjigja e korçarit e ka bërë të flasë me veten

Tirana është bërë kryeqendra jo vetëm për të rinjtë që duan të ndërtojnë aty të ardhmen por edhe për moshat më të mëdha. Megjithatë një pjesë e mirë e shqiptarëve që duan të jetojnë brenda territorit zgjedhin pikërisht kryeqytetin për veten dhe fëmijët e tyre.Kështu ka qenë edhe dëshira e dy prindërve nga një fshat i Tiranës të cilët dëshironin që vajza e tyre të martohej me një djalë që kishte shtëpi në kryeqytet.
Shtyp hapesiren re.klamuese me poshte dhe ndiqni lajmin e plote

Vetë vajza ka rrrëfyer historinë e saj për JOQ duke thënë se ajo ishte dashuruar me një djalë nga Korça, por ai nuk e bleu dot një shtëpi në Tiranë. Për këtë arsye ajo e ka ndarë por megjithatë është shprehur e frikësuar se mos ndoshta i ndodh ndonjë gjë ngaqë s’do ta përballonte dot ndarjen.
Shtyp hapesiren re.klamuese me poshte dhe ndiqni lajmin e plote

Vajza shkruante:
Pershendetje JOQ!jam nje vajze nga nje fshat i tiranes.para 5 vjetesh njoha nje djale ne fb nga korca.iku itali flisnim dite e nate.nuk qendroi ahume itali dhe kur erdhi u takuam.per mua ka qene dita me e lumtur data 19.8.2013.ai me premtoi se do blinte shtepi ne tirane e do jetonim bashke pasi familja ime nuk donte nje dhender qe mos kishte shtepi ne tirane.ai nuk e blevi dot ate shtepi dhe une i dhashe fund lidhjes mgjths e doja.ai nuk donte te ndaheshim me donte vertet por une per ta larguar u solla me nje fjalor shume te ashper.njehere me ka thene qe une nuk jetoj dot pa ty dhe fatit tim nuk i dihet.me thoni kam vepruar drejt apo gabim?kam frike vertet se do i beje gje vetes.flm.”
Shtyp hapesiren re.klamuese me poshte dhe ndiqni lajmin e plote

Mirëpo ditën e sotme i riu nga Korça i ka kthyer përgjigje duke i thënë se asaj dhe familjes së saj ai i ka lënë Zotin për të gjykuar dhe se ajo mund të rrijë e qetë pasi ai s’ka ndërmend t’i bëjë gjë vetes.

Djali nga Korça shkruan:
Pershendetje JOQ!doja ti pergjigjesha asaj vajzes nga fshati i tiranes qe kishte frike se ai djali qe kishte lene mos i bente gje vetes.une jam ai djali .dhe i them se mos ki merak se nuk i bej gje vetes per ty jo.une nuk jam perfekt e as pretendoj te jem.vetem nje gje do ti them:ty dhe familjes tende ju kam lene zotin.”