Arian Çani dhe mjeku i njohur zbulojnë “sëm.undjen” e kryeministrit: Nuk shkon fare në spital, pasoja do të ketë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali foli mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Zonë e lirë’ për disa kura që mund të ndihmojnë njerëzit për sëm.undje të ndryshme.

Kur po fliste për hemor.agjinë cereb.rale, ai tha se metoda më e mirë popullore ishte vendosja e ushunjzave (shushunjave) në qafë, sepse ato fusin enzima dhe hollojnë gja.kun, duke thithur kështu gja.kun e keq. Metali së bashku me Arjan Çanin thanë se kryeministri Edi Rama e aplikon shpesh këtë metodë.

Diskutimi:

Metali: E mira për hemar.agjinë cere.brale nuk është spitali, po vajte në spital nuk bëhesh më. Është një mjek popullor, një mysliman këtu në Tiranë, shkon tek ai dhe ngrihesh në këmbë direkt. Vendos ai ushunjza (shushunja) në qafë, nja 7-8 copë dhe ato ta mpijnë vendin po ti s’e ndjen, dhe ato fusin enzimat e tyre, fillojnë hollojnë gja.kun dhe thithin gja.kun e keq, dhe ngrihesh direkt në këmbë.

Çani: Po po e kam dëgjuar këtë metodë. Dhe Edi Rama hedh ushunjza në qafë.
Metali: Po po i vendos shpesh.
Çani: E kam parë në foto.
Metali: Po të gjithë pasanikët, bosat kështu bëjnë, nuk shkojnë fare në spital.

Check Also

A e lini celularin tuaj duke u karikuar gjatë natës? Ja pse nuk duhet ta bëni më këtë

A e lini celularin tuaj duke u karikuar gjatë natës? Ja pse nuk duhet ta …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *