Jeni në siklet sesi t’i thërrisni vjehrrës, mami apo me emër? Zgjidhjen ua jep moderatorja e njohur e ‘Top Channel’

Jeni në siklet sesi t’i thërrisni vjehrrës, mami apo me emër? Zgjidhjen ua jep moderatorja e njohur e ‘Top Channel’

T’i thërrasësh vjehrrës “mami” apo në emër? Është kjo pyetje që mundon shpeshherë nuset në marrëdhënie me vjehrrat e tyre. E pikërisht për vjehrrat u diskutua dje në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon e të ftuarat. Teksa secila po jepte mendimin e saj sesi duhen thirrur vjehrrat, moderatorja zbuloi sesi i thërret ajo vetë.Ju ftojmë të hapni rekl.amen e mëposhtme për pak sekonda qe të lexoni lajmin e plotë…

Bieta nuk i thërret vjehrrës “mami”, por “nona”, meqë kështu i thërrasin edhe fëmijët. Ndonjëherë, tha ajo, i thërret edhe në emër.“Zakonisht i thërras siç i thonë fëmijët ‘nona’. Meqë nona është në të gjitha kuptimet”, tha Bieta. Ndërsa Greis Petroviç tregoi se ajo dhe vjehrra i thërrasin njëra-tjetrës në emër.
Ju ftojmë të hapni rekl.amen e mëposhtme për pak sekonda qe të lexoni lajmin e plotë…

Check Also

A e lini celularin tuaj duke u karikuar gjatë natës? Ja pse nuk duhet ta bëni më këtë

A e lini celularin tuaj duke u karikuar gjatë natës? Ja pse nuk duhet ta …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *