Qysh kur u shfaq në UFC, Khabib Nurmagomedov, e ka shijuar edhe mënyrë e jetese si ylli kryesor i MMA.

“Shqiponja”, di të ndeshjet sonte në UFC 254 kundër Justin Gaethje.

Ai raportohet të ketë një pasuri rreth 25 milionë euro, të arritura nga fama që ka marr prej se është kampion në UFC.

Me këto para ai i ka blerë vetes një koleksion veturash që i përshtaten një kampioni si ai.

Nga vetura e tij e parë – një Lada Priora – te një Ferrari i shpejtë: t’i hedhim një vështrim koleksionit mahnitës të makinave të Khabib.

LADA PRIORA

Kur Khabib mori lejen e tij të vozitjes në vendlindjen e tij, Dagestan, ai bleu makinën e tij të parë – një Lada Priora.

E vlerësuar me pak më shumë se 2,000 euro, ajo ishte një makinë e përballueshme për të.

Sidoqoftë, ai nuk e kishte mbajtur gjatë duke u shitur për të financuar një karrierë në MMA. Duket sikur ia vlejti!

MERCEDES-BENZ W124 300E

Khabib gjithmonë dëshironte të kishte një Mercedes. Dhe kur filloi të bënte para, ai i shpenzoi në një model 300E që sot vlen 5,000 euro.

Khabib me këtë makinë kishte bërë aksident.