Murat Yildirim ka diçka për të festuar

Aktori turk, Murat Yildirim, i cili ka rrëmbyer zemrat e mijëra shikuesve sot ka ndarë një fotografi të shkëputur nga çastet romantike me bashkëshorten e tij, Iman Elbani.

Fotografia është publikuar për një rast të veçantë. Çifti po shënon katër vjetorin e martesës. Me këtë rast, Murati porositi personin e zemrës që t’i qëndrojë pranë, shkruan rtv21.tv

 

Murat Yıldırım është lindur më 13 prill të vitit 1979 në Konya-Turqi. Ai njihet për role të shumta, nje ndër të cilët është edhe roli i “Savashit”, nga seriali “Ask ve Ceza”.

 

Sa i përket jetës private, Murat Yıldırım nga viti 2008 deri në vitin 2014 ka qenë i martuar me aktoren e njohur, Burçin Terzioğlu.

 

Ndërsa, me Imane Elbanin është martuar në dhjetor të vitit 2016. Ndërsa, Imane Elbani është me origjinë nga Maroku, e cila ka marrë pjesë në konkursin e bukurisë në Marok në 2008 dhe është zgjedhur si mbretëresha e bukurisë.

 

Aktorja dhe modelja marokene, Imane Elbani ka luajtur në shumë seri dhe reklama.

Check Also

“Enderi” i pashëm kështu duket sot në moshën 53 vjeçare

Seriali “Jetë e hidhur” ka qenë seriali i parë turk i transmetuar në Kosovë, që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *