Kush eshte Nedimi? Biografi e shkurter e Aktorit turk!

Emri i tij i vertet eshte Berker Guven

Berker Guven ka lindur në 7 Shtator 1994 në Stamboll.

Para fillimit të karrierës së tij në TV, ai mori pjesë në shfaqje të ndryshme teatrale ku mund të përmendim Yen.

Pavarësisht se aktori luante një rol mbështëtës, ai fitoi cmimin si “Aktori më i ri” Ndonëse ishte një aktor mbështetës në këtë teatër, ai fitoi “Ustun Dokmen Award Actor Young”.

Serialet ku aktori është shfaqur: Vatanim Sensin, Babam, Zalim Istanbul në rolin e Nedim Karacay.

 

Check Also

Martohet “Meleku” dhe “Halili”

Aktualisht në ekranin e RTV21 është duke u transmetuar njëri prej serialeve më të shikuara …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *