Seriali “Themelimi Osman” thyen rekordet ne Youtube

“Themelimi Osman”, i cili tërhoqi vëmendje të madhe nga publiku dhe nuk zbriti nga majat e vlerësimeve të sezonit te dytë, i cili u shikua me entuziazëm, gjithashtu vazhdon akoma me tej suksesin e tij në mediat sociale.

Kanali i Youtube “Themelimi Osman” arriti  tre milion abonentë (subscriber) para episodit të 50-të.

“Themelimi Osman” u bë kanali televiziv që arriti në tre milion abonentë në kohën më të shkurtër.

Seriali, i cili ka mbi 1 miliard shikime në kanalin e tij zyrtar në Youtube, është ndër përmbajtjet më të njohura ne tere boten.

Videot e serialit ” Themelimi Osman” çdo javë me Youtube po zënë vend në listën e serialeve me te shikuar.

Prodhimi dhe skenari i projektit i përkasin Mehmet Bozdağ; “Establishment Osman”, drejtori i përgjithshëm i të cilit është Metin Günay dhe roli kryesor është Burak Özçivit me personazhin e Osman Beut, do të vazhdojë të lërë gjurmët e tij në ekranet ATV.

Check Also

Martohet “Meleku” dhe “Halili”

Aktualisht në ekranin e RTV21 është duke u transmetuar njëri prej serialeve më të shikuara …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *