Kush eshte Halideja e Serialit Ariza?

Emri i saj i vertet eshte Ayça Aysin Turan.

Ayça Aysin Turan ka lindur më 25 Tetor 1992 në Stamboll.

Ajo njihet për rolet e saj në serialet Sevimli Tehlikeli, Karagul apo Sevimli Tehlikeli. Në serialin “The Ptotector”, poashtu ne serialin “Zemheri dhe ne serialin e fundit Ariza ku luan rolin e Halide Gurkan.

Eshte aktore teper teheqese dhe performance te shkelqyer.

 

Check Also

Martohet “Meleku” dhe “Halili”

Aktualisht në ekranin e RTV21 është duke u transmetuar njëri prej serialeve më të shikuara …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *