Në këtë serial turk po luan Bertan Asllani

Këngëtari nga Shkupi, Bertan Asllani i cili karrierën e tj artistike po e zhvillon në Turqi, është bërë pjese ë e një projekti filmik turk.

Bertani është nè mesin e aktorëve të serialit “Akrep” në personazhin e ‘Efe’, ku luan rolin e truprojës së një prej aktorëve kryesorë.

Pjesë e këtij seriali janë edhe emrat e njohur të kinemotrafisë turke si : Demet Akbag, Evrim Alasya, Bekir Aksoy si dhe Bestemsu Özdemir.

Bertani ka vite që punon kolonat zanore të serialeve të ndryshme turke, ndërkohë verën që lamë pas ai u rikthye me një këngë shqip të titulluar “Fluturojm”.

 

Check Also

Martohet “Meleku” dhe “Halili”

Aktualisht në ekranin e RTV21 është duke u transmetuar njëri prej serialeve më të shikuara …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *