Showbiz

Këngëtari turk i kërkoi bashkëpunim Engjëllushës

Bashkëpunimi me këngëtaren Shyhrete Behluli si duket i ka lënë përshtypje Sinan Akcil. Ai pas kësaj ka kërkuar edhe një bashkëpunim me të bijen e Shyhretes, Engjëllushën. Këtë e bëri të ditur Shyhretja në emisionin “1 kafe prej shpisë” në RTV21. “Engjit i ka kërku me bo një këngë Sinani …

Read More »

“Jam shqiptar” publikohet nga Shyhretja dhe këngëtari turk

Një këngë kushtuar vuajtjeve të shqiptarëve që jetojnë në Turqi u publikua nga këngëtarja e njohur, Shyhrete Behluli dhe këngëtari turk Sinan Akçil. Kënga titullohet “Jam shqiptar” dhe është publikuar me një videoklip majft të veçantë, ku nuk munguan as veshjet kombëtare, Shyhretja në një intervistë për mediat turke ka …

Read More »

Sa paguhen aktorët turq për një serial?

Aktorja e “Rejan”, Ebru Şahin dhe Akın Akınözü, falë suksesit të këtij projekti kanë kapur pagesa shumë të mira rreth 4 dhe 6 mijë euro për një episod. Ebru paguhet 2 mijë euro më pak se Akin, duke konfirmuar edhe pabarazinë mes burrit dhe gruas në industrinë e filmave. Tolgahan …

Read More »