Vjen kthesa e madhe e motit, çfarë na në ditët në vijim

Vjen kthesa e madhe e motit, çfarë na në ditët në vijim

Në Shqipëri pritet të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira kalimtare por kryesisht pa reshje. Në lindje dhe verilindje të vendit mund të ketë rrebeshe të izoluara shiu me vetëtima dhe bubullimë. Rrebeshe lokale nesër pasdite priten edhe në shumë pjesë të Maqedonisë së Veriut, Kosovës Lindore dhe veriut të skajshëm të Malit të Zi.
Ju ftojmë të hapni rekl.amen e mëposhtme për pak sek’onda qe të lexoni lajmin e plotë…

Për fundjavë na pret mot mjaft jo i qëndrueshëm dhe i ndryshueshëm. Përpos intervaleve kohore me diell priten zhvillime të fuqishme të vranësirave konvektive të cilat pritet që herë pas here të kushtëzojnë rrebeshe intensive shiu me vetëtima dhe bubullimë. Vende-vende mund të zhvillohen edhe shtrëngata të fuqishme me breshër.
Ju ftojmë të hapni rekl.amen e mëposhtme për pak sek’onda qe të lexoni lajmin e plotë…

Edhe fillimi i javës së re na sjellë mot jo i qëndrueshëm me intervale kohore me diell dhe rrebeshe shiu me vetëtima dhe bubullimë. Rrebeshe priten edhe bregdetin shqiptar, por reshjet kryesore do të jenë në viset kontinentale.

Check Also

Nuk E Njeh Pla Kjen kjo grua: Nuk E Keni Idenë Se Kur Ka Lindur Valbona Selimllari, Do Mbeteni Me Gojë Hapur Kur Ta Mësoni…??

Nuk E Njeh Pla Kjen kjo grua: Nuk E Keni Idenë Se Kur Ka Lindur …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *