“Jam shqiptar” publikohet nga Shyhretja dhe këngëtari turk

Një këngë kushtuar vuajtjeve të shqiptarëve që jetojnë në Turqi u publikua nga këngëtarja e njohur, Shyhrete Behluli dhe këngëtari turk Sinan Akçil. Kënga titullohet “Jam shqiptar” dhe është publikuar me një videoklip majft të veçantë, ku nuk munguan as veshjet kombëtare, Shyhretja në një intervistë për mediat turke ka …

Read More »

Sa paguhen aktorët turq për një serial?

Aktorja e “Rejan”, Ebru Şahin dhe Akın Akınözü, falë suksesit të këtij projekti kanë kapur pagesa shumë të mira rreth 4 dhe 6 mijë euro për një episod. Ebru paguhet 2 mijë euro më pak se Akin, duke konfirmuar edhe pabarazinë mes burrit dhe gruas në industrinë e filmave. Tolgahan …

Read More »

DHANË SHPIRT NË MES TË RRUGËS NË GJERMANI, NESËR U JEPET LAMTUMIRA E FUNDIT TRE SHQIPTARËVE NGA E NJËJTA FAMILJES: TË ALLAHUT JEMI DHE TE AI KTHEMI!

Dhanë shpirt në mes të rrugës në Gjermani, nesër u jepet lamtumira e fundit tre shqiptarëve nga e njëjta familjes: Të Allahut jemi dhe te ai kthemi! Dhanë shpirt në mes të rrugës në Gjermani, nesër u jepet lamtumira e fundit tre shqiptarëve nga e njëjta familjes: Të Allahut jemi …

Read More »

Ushqimet që rrisin imunitetin tuaj në mënyrë natyrale

Për ta mbajtur trupin ndaj sëmundjeve  duhet të rrisni sistemin  imunitar. Më poshtë po listojmë disa nga ushqimet që i japin forcim sistemit tonë. Bajamet Te pasura me calcium bajamet na ndihmojne të mbajmë trupin në formë. Ato gjithashtu kanë në përmbajtjen e tyre vitaminën E dhe Fibra të cilat …

Read More »

Kur duhen larë flokët, në mëngjes apo në mbrëmje?

Shëndeti i flokëve është shumë i rëndësishëm për paraqitjen tonë të jashtme. Larja e tyre është gjithashtu një hap i domosdoshëm drejt flokëve të bukur e plot shkëlqim. Deri më tani, kemi mësuar që flokët nuk duhen larë çdo ditë, por ka paqartësi për kohën e duhur për t’i larë …

Read More »

Diçka e re së shpejti nga Kida

Artistja e njohur dhe shumë e dashur, Kida duket se aktualisht është duke punuar për diçka të re. Ajo përmes një postimi në Instagram, ka pyetur fansat nëse duhet ta sjell një solo-projekt apo album të ri. Se çka do të sjell Kida për publikun mbetet të shihet në vazhdim. …

Read More »